עבירות רצח

עבירות רצח נחשבות לעבירות החמורות ביותר שיש בחוק ולכן הענישה לעבירות אלו נעשית בהתאם. עבירת רצח היא עבירה שבה אדם, בכוונת תחילה, גורם למותו של אדם אחר.

אדם שביצע עבירות רצח ונמצא אשם צפוי לרצות מאסר עולם בבית סוהר. למרות חומרת המעשה מדינת ישראל נחשבת כמדינה רחומה בענישה בכל הנוגע לעבירות השונות של רצח כשיש מדינת רבות בעולם שהענישה בעבירות אלו מסתיימות בפסיקה של גזר דין מוות.

עבירות רצח – מידע חיוני.

על מנת להוכיח שאדם מסוים שחשוד ברצח אכן ביצע עבירה זו יש להוכיח שמדובר ברצח בכוונה תחילה. מהי כוונת תחילה? ובכן, על התובע להוכיח שלושה דברים:

1.כי החשוד ברצח אכן היה בעל כוונה להמית.
2. החשוד ברצח אכן עשה הכנה לרצח.
3. החלק האחרון שעל התובע להוכיח שהנרצח לא התגרה בנאשם באלימות טרם ביצוע הרצח.

אם אדם נקלע למצב בו הוא חשוד בעבירות מסוג עבירות רצח עליו להתחיל לחפש באופן מיידי אחר עורך דין. בעת חיפוש עורך דין חשוב להבין שיש עורכי דין בעלי סוגי התמחות שונים, כלומר, עורכי דין שמתמחים במקרקעין, בגירושין, תעבורה, דיני עבודה וכמובן עורך דין שמתמחה בפלילים.

אם אדם הואשם במעשה פלילי עליו לחפש אחר עורך דין שמתמחה בפלילים ולא עורך דין שמתמחה, לדוגמא, בדיני משפחה. עורך דין אשר מתמחה בפלילים מתמחה בעבירות הבאות: עבירות של הריגה ורצח, סמים (החזקה וסחר או שימוש עצמי), מין (הטרדה מינית, אונס או מעשה מגונה), איומים, אלימות, רכוש (החזקת נכס גנוב, גניבה, התפרצות), ביטחון (שהייה בלתי חוקית, הסעת שוהה בלתי חוקי, העסקת שוהה בלתי חוקי), הפרת אמונים ושוחד (לקיחת מתן שוחד), מע"מ ומיסים (אי דיווח מע"מ, העלמת מס).

אדם שמואשם במעשה פלילי בכלל או בעבירת רצח בפרט עליו לחפש אחר עורך דין מנוסה ובעל וותק ומדוע? ובכן, עורך דין בעל ניסיון מכיר את החוקים לעומק, יודע מה להגיד ומתי ויכול לגרום לאדם שחשוד ברצח להיות מזוכה מכלל אשמה לעומת עורך דין צעיר שמעולם לא טיפל בתיקים קשים כמו עבירות רצח.