עבירות סחר בנשים

תופעת סחר בנשים הפכה מזמן לתופעה גלובלית שמהווה חלק נרחב מתופעה של סחר בבני אדם שהחלה עוד מראשית ההיסטוריה של האנושות. היה ניתן לחשוב שהתקופה המודרנית והיחס לזכויות האדם יביאו לצמצום משמעותי בתופעה אך ניתן עדיין למצוא עד היום סחר בבני אדם.

סחר בנשים החל בסוף המאה ה-20 עם התגברות תהליכי הגלובליזציה (תהליך שמעמיק את אי השוויון בין מדינות שהינן מפותחות לבין מדינות שאינן מפותחות). תהליך זה הוביל לתהליך של הגירה לצורך פרנסה.

למה דווקא סחר בנשים?.

רבים שואלים למה דווקא הסחר נעשה בנשים ולא בגברים? ובכן, במדינות העולם השלישי מעמדן של הנשים עדיין נחשב נמוך וזוהי אחת הסיבות המרכזיות לסחר זה. מעבר לכך, יש צורך עז בשוק העולמי בזנות ולכן הפכו הנשים "לסחורה המועדפת". כמו כן, רוב הנשים אמנם נסחרות למטרה של זנות אך חלקן נסחרות גם למטרה של איברים, כוח עבודה זול ופונדקאות.

מוצאן של נשים אלה הוא בדרך כלל מאוקראינה, ביילרוס, מולדובה ואוזבקיסטן. רוב הנשים נמצאות בשנות ה-20 לחייהן, רווקות שגדלו אצל אימא חד הורית. רוב הרווקות הללו מובטלות ומתפתות לעצות עבודה שקריות מצד סוחרי הנשים.

סחר של נשים בישראל.

הסחר בנשים בישראל החל, ככול הנראה, בתחילת שנות ה-90 של המאה ה- 20. הסיבה המרכזית לכך היא התפרקותה של ברית המועצות שהביאה עמה שינויים כלכלים מרחיקי לכת שגרמו לאלפי נשים להגר לישראל. כמו כן, חוסר ההתייחסות מצד הרשויות בישראל והתמוטטות המערכות הסוציאליות לא תרמו לכך.

אדם שמעורב בסחר בנשים חייב לפנות באופן מיידי לעורך דין מקצועי בתחום הפלילי ובעל ידע ונסיון כדי שיוכל לסייע בידו.
כמו כן, כיום ניתן למצוא כל מיני עורכי דין שמתמחים בפלילים ועל מנת למצוא את העורך דין הטוב ביותר יש לערוך סקר שוק. לוודא שמדובר בעורך דין בעל וותק וניסיון ועורך דין שיש עליו המלצות חיוביות.