עבירות סחיטה

החוק קובע שאדם אשר מאיים על אדם אחר בעל פה, בהתנהגות או בכתב שלא כדין ברכושו, בגופו, בפרנסתו, בשמו הטוב או בחירותו צפוי להיענש בחומרה. עבירות של סחיטה הינן עבירות אשר מתבצעות כשאדם אחד מאיים על אדם אחר במטרה שיעשה עבורו מעשה כלשהו. במידה והאיום לא הצליח ומטרתו של המאיים לא הושגה, העונש המקסימאלי במקרה זה הוא כ-7 שנים.

במידה ואדם מאיים על אדם אחר ומטרת הסחיטה שלו  אכן הושגה הוא יכול להגיע לכ- 9 שנות מאסר. חשוב לדעת – אנשים רבים מואשמים בעבירות מסוג עבירות סחיטה לאחר שאיימו כל מיני איומים על מי שחייב להם כסף וכל זה במטרה שאדם החייב את הכסף יחזיר את חובו.

מבחינת החוק, אנשים שעברו עבירות סחיטה מואשמים בעבירה חמורה מאוד למרות שבמקרים רבים המתלוננים על עבירות סחיטה הם למעשה נוכלים שלוו כסף מאנשים ולאחר מכן מעלילים עליהם כל מיני עלילות שקריות וזה בכדי "להיפטר" מחובם.

עבירות סחיטה – מה לעשות כעת?

אם נפלתם קורבן לעבירות מסוג עבירות סחיטה רצוי שתדעו שאם תבליגו על כך, סביר להניח שהדרישות של הסוחט יעלו עד אשר תמצאו את עצמכם במערבולת ולא מסוגלים לשאת נפשית את המעמסה ואת הלחץ הכבד שמופעל עליכם.

על מנת להימנע ממצבים אלו מומלץ מאוד, למרות הקושי הרב שיש בדבר, לפנות אל המשטרה ולהגיש תלונה אודות סחיטה. מעבר לכך, רצוי כבר להתחיל בחיפושים אחר עורך דין מקצועי ובעל וותק שתחום התמחותו היא בפלילים. חשוב להבין – התחום הפלילי אינו דומה לשום תחום אחר ועורך דין שמתמחה בפלילים חייב להיות מקצועי מספיק על מנת להציג את הדברים כך שהסוחט בסופו של דבר יקבל את מה שמגיע לו – לשבת מאחורי סורג ובריח.

כמו כן, כיום ניתן למצוא עורכי דין רבים אשר מתמחים בפלילים ולכן מומלץ לערוך סקר שוק. על ידי חתך הקטגוריות שחשובות לכם בעורך דין תוכלו למצוא עורך דין איכותי, מקצועי ולא פחות חשוב מכך – במחיר הוגן.