עבירות גרימת מוות ברשלנות

על פי החוק במדינת ישראל אדם אשר מואשם בעבירה של גרימת מוות מסוג גרימת מוות ברשלנות מואשם באחת העבירות הקשות ביותר שיש בחוק בישראל ובעולם.

החוק יודע להבדיל בין המקרים השונים שקיימים אשר אלו הובילו בסופו של דבר למוות והם מתחלקים כך: רצח, הריגה וכמובן גם גרימת מוות ברשלנות. גרימת מוות שנעשתה ברשלנות נחשבת מבין השלושה הכי פחות חמורה.

מערכת המשפט מכירה את תחום גרימת המוות ברשלנות בעיקר מתחומי הרפואה, מקרים בהם המעביד גורם למותו של עובדו וכמובן שהמקרים הנפוצים ביותר הם מקרי התעבורה בהם קרתה תאונת דרכים ומי שהיה אשם בתאונה הוא זה שבסופו של דבר אחראי על מוות ההרוגים בתאונה.

גרימת מוות ברשלנות – שנות מאסר.

על פי החוק אדם שגרם למוות ברשלנות צפוי לעונש מקסימלי של שלוש שנות מאסר. כאמור, כל מקרה נבחן לגופו ולכן העונש יכול להשתנות בהתאם לכך. מידת הרשלנות היא למעשה מידת חוסר הזהירות שהפגין אותו הנאשם במקרה. התביעה מתרכזת בלהוכיח שרשלנותו של הנאשם היא זו שגרמה למות הקורבן.

כיום מקרי מוות ברשלנות עקב תאונת דרכים הם מהמקרים השכיחים ביותר שקיימים. העונשים יכולים להיות קנסות, שלילת הרישיון וכמובן במקרים של הריגה העונש הצפוי הוא מאסר. יש חשיבות גדולה בשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ובעל ניסיון במקרים אלה.

מערכת האכיפה בישראל לוקחת ברצינות יתרה את כל עניין תאונות הדרכים בארץ ולכן הוחמרו העונשים בתחום. עורך דין מקצועי בתחום הפלילים אשר מתמחה בתעבורה יכול לצמצם באופן משמעותי האישומים נגד החשוד ולעיתים גם להביא לביטול של פסילה או לחילופין קיצור של תקופת הפסילה.

במקרה של גרימת מוות ברשלנות (בין אם מדובר במשפחה הפגועה או בנהג הפוגע) חובה להצטייד בעורך דין תעבורה מכיוון שעורך דין טוב יכול להניע את כף המאזניים לשני הצדדים. מומלץ לערוך קודם כל סקר שוק, לשאול חברים ומכרים אודות עורך דין מקצועי, לחפש באינטרנט ולקרוא המלצות ותגובות של הגולשים ורק לאחר מכן להיפגש עם עורך דין ולקבל ממנו רושם בפגישה אישית.