עבירות אלימות ואיומים

מהי אלימות? ובכן, אלימות היא התנהגות כוחנית פסיכולוגית, פיזית (או אחרת) אשר מטרתה היא לפגוע בכוונה בין אם מדובר בבני אדם, בעלי חיים, צומח ואפילו חפץ דומם כלשהו. בעבר התנהגות אלימה הייתה מקובלת בחברה על מנת לחנך או כאקט של ענישה. כמו כן, אלימות הייתה מקובלת גם בכדי להביע רגשות, לשחרר לחצים וכולי.

אנו עדים באופן קבוע לפעילויות אלימות שנעשות בקרב בני הנוער, בתוך המשפחה ואפילו כשאדם ניגש לקנות מוצר כלשהו בקיוסק. על מנת למנוע את ההתנהגות האלימה הזו יותר ויותר חברות שונות בכל העולם מוקיעות התנהגות אלימה ומגנות אותה. במשך השנים חוקקו חוקים נגד התנהגות אלימה ואף התקבלו כל מיני תקנות בינלאומיות נגד התנהגויות אלימות שונות. 

אלימות – התחום הפלילי.

האלימות בעיני החוק נחשבת לעבירה פלילית. עבירות של אלימות יכולות להיות כל מיני עבירות, כגון: הריגה, רצח, מעשה מגונה, אונס, אלימות מילולית, הטרדה מינית ואיומים.

אדם אשר רוצה להיות מזוכה מהעבירה בה הוא מואשם חייב לפנות לעורך דין ברמה גבוהה, עורך דין מנוסה ובעל וותק. כיום ניתן למצוא עורכי דין רבים אשר מתמחים בפלילים אך החוכמה היא למצוא עורך דין טוב. על מנת למצוא עורך דין ברמה יש קודם כל לבדוק כמה שנים הוא עוסק במקצוע, באילו מקרים הוא טיפל, בכמה תיקים הוא זכה.

כאמור, עורך דין ברמה מתמחה גם בהליכים טרם הגשת כתב האישום נגד החשוד ומלווה את החשוד מרגע חקירתו הראשונה במשטרה, מייעץ לו מה לומר ולאחר מכן מלווה אותו בכל שלבי המשפט עצמו עד שלב ההכרעה ובמידת הצורך גם בשלב הערעורים. במידה ואדם הורשע כבר עדיין מומלץ לגשת אל עורך דין שמתמחה בפלילים מכיוון שעורך דין מקצועי יכול לעזור לאסיר בעתירות מנהליות, וועדות שליש ועתירות אסירים.

אלימות היא תופעה נפוצה בה אנו נתקלים בכל עת בחיי היום יום שלנו. כיום אפילו על אלימות מילולית ניתן לעמוד למשפט פלילי. אם נתקלתם במצב בו אתם מואשמים בעבירות אלימות מומלץ לגשת לעורך דין שינחה אתכם מה לעשות ויחסוך מכם את כאב הראש.