עבירה פלילית

התחום הפלילי נחשב כתחום מאוד קריטי אשר משפיע על חיי הנאשם עת הוא מואשם בביצוע של עבירה כלשהי. נאשם שמואשם בעבירה פלילית עלול להישלח לכמה שנות מאסר בכלא ולכן זקוק הוא לעורך דין שייצג אותו על הצד הטוב ביותר ויוכיח את חפותו.

עבירה פלילית – סוגי עבירות.

אז אילו עבירות שהינן פליליות יכולות להיות?

• עבירה פלילית של תקיפה – אדם אשר מתקיף אדם אחר, דוחף אותו, נוגע בו ולמעשה מפעיל על גוף הקורבן כוח בדרך כזו או אחרת ללא הסכמתו של הקורבן או לחילופין בהסכמה שהושגה על ידי תרמית.
• עבירה פלילית של התפרצות ופריצה – עבירה זו נעשית על ידי שבירת חלק פנימי או חיצוני של הבניין או הבית. פריצה יכולה להיעשות גם על ידי דחיפה, הרמה, משיכה או כל דרך אחרת של דבר שנועד לכסות פתח במבנה.
• עבירת נשק – החזקת נשק שלא כדין נחשבת כעבירה פלילית נפוצה אשר מסכנת באופן ישיר את הציבור. אדם שמחזיק נשק שלא כחוק צפוי להיענש בחומרה על כך.
• עבירת עושק – עבירת עושק יוצאת מנקודת הנחה של חוסר שוויון בין האדם ש"נותן" לבין האדם ש"עושק". בהגדרה זו העושק הוא בעל יתרון על הנותן כשיתרון זה נובע ממצוקת הזולת, מהיותו של הנותן חלש שכלית או גופנית ומסיבות של חסר ידע, ניסיון וכולי.
• עבירת תקיפת שוטר – אדם אשר תוקף שוטר בעת מילוי תפקידו. מאסר בגין עבירה זו הוא לא פחות מחודש ימים ולא יותר משלוש שנים.
• החזקת פרסום תועבה של קטין – המחזיק שיש ברשותו פרסום תועבה ובפרסום זה מופיע קטין. דין מפרסם התמונה לפחות כשנה.

כאמור, ישנן עבירות פליליות נוספות.

אדם שמואשם בעבירה פלילית חייב להבין שאיננו יכול לפנות לעורך דין המשפחתי שלו אותו הוא מכיר אשר מתמחה בדיני תעבורה, דיני משפחה או דיני מקרקעין. עליו לחפש אחר עורך דין שהתמחותו היא בפלילים.

עליו לחפש אחר עורך דין פלילי מצליח ובעל וותק. עורך דין בעל ניסיון בתחום יוכל להטות את כף המאזניים ולאפשר לחשוד לצאת זכאי ואם כבר נאשם להצליח להמתיק את הגלולה ולהקל בעונש.