מחיקת רישום פלילי

רישום פלילי הוא בעצם רישום שמתועד במאגר המשטרתי והוא נוגע לכל הליך משטרתי שהתבצע מול האזרח. רישום פלילי יכול להיות: ביצוע עבירה פלילית, חקירה, הבאה למעצר, עבירה שנעשתה בגיל ההתבגרות וכולי. לעיתים לא נעשה שום רישום פלילי כיוון שהתיק נסגר "מחוסר אשמה" להבדל מעילה של חוסר ראיות מספיקות.

מחיקה של רישום פלילי הפכה בשנים האחרונות לנושא מאוד חשוב בעולם המשפט הפלילי. כיום ניתן למצוא מעסיקים רבים אשר דורשים תעודת יושר כתנאי להתקבל למקום עבודה.

כיצד לבצע מחיקת רישום פלילי?

על מנת לבצע מחיקת רישום פלילי יש להגיש בקשה ל "מחיקת רישום פלילי" למשטרת ישראל בקשה זו צריכה להיעשות על ידי עורך דין אשר התמחותו היא בפלילים. דרך נוספת לבקשת סגירת תיק פלילי נעשית על ידי פנייה לתביעה לשינוי של עילת סגירת התיק. רוב הפעמים תיק פלילי נסגר מחוסר ראיות או חוסר עניין הציבור. אם התביעה אכן מסכימה לשנות את סיבת הסגירה לסגירה מחוסר אשמה, הרישום הפלילי יימחק.

על מנת לבצע מחיקת רישום פלילי באופן המהיר ביותר מומלץ לפנות אל עורך דין שמתמחה בפלילים. עורך דין זה יגיש את הראיות המתאימות וינסח את המכתב כמו שצריך.
חשוב לדעת – לעיתים הבקשה שמועברת על ידי עורך הדין או על ידי בעל התיק הפלילי עצמו אל התביעה תתקל בסירוב.

על החלטה שלא לשנות את עילת סגירת התיק ניתן להגיש ערר. במקרים מסוימים ניתן לפנות אל נשיא המדינה על מנת לקבל מענה למחיקת הרישום הפלילי.
רבים מעדיפים לשכור את שירותיו של עורך דין שמתמחה בפלילים מכיוון שזה יודע את כל התהליכים הנדרשים על פי חוק בכדי להגיש בקשות אלו (פרטי כל העילות וכו').

בעת חיפוש אחר עורך דין שמתמחה בפלילים מומלץ לערוך סקר שוק, לבדוק מיהו עורך הדין, האם הוא בקיא בתחומו, האם הוא נחשב עורך דין מצליח והאם יש לו לקוחות רבים. על ידי כך תוכלו לוודא שעורך הדין אכן איכותי ושהמחיר שהוא מציע אכן הוגן.