תחום פלילי

עו"ד ירון פורר עוסק במשך שנים רבות בייצוג חשודים / נאשמים במגוון כלל העבירות שבתחום הפלילי, בכל הערכאות הקיימות, כגון: עבירות רצח והריגה, סמים (שימוש עצמי, החזקה וסחר), מין (הטרדה מינית, מעשה מגונה ואונס), אלימות, איומים, רכוש (גניבה, התפרצות, החזקת נכס כגנוב וכו'), בטחון (שהייה בלתי חוקית, העסקת שוהה בלתי חוקי שלא כדין, הסעת שוהה בלתי חוקי), שוחד והפרת אמונים (לקיחת ומתן שוחד), מיסים ומע"מ (העלמת מס, אי דיווח מע"מ) וכו', ואף מייצג חשודים / נאשמים נורמטיביים, נעדרי כל עבר פלילי שמתנהל כנגדם הליך פלילי לראשונה בחייהם.

לעו"ד ירון פורר ניסיון עשיר המשתרע על פני שנים רבות בתחום הפלילי הן כתובע בפרקליטות והן כסנגור מזה מספר שנים.

משרד עו"ד ירון פורר מתמחה בכל ההליכים המוקדמים טרם הגשת כתב האישום ומלווה את החשוד תוך מתן ייעוץ והכוונה החל מרגע חקירתו הראשונה של החשוד במשטרה, ובהמשך בכל שלבי הליכי המעצר וניהול המשפט.

זאת ועוד, עו"ד ירון פורר מתמחה  בייצוג אסירים בכל הערכאות הקיימות תוך כדי שמירה והקפדה על זכויות האסיר, כגון: וועדות שליש, עתירות אסירים ועתירות מנהליות.

משרד עו"ד ירון פורר מתמחה בייצוג לקוחות רבים בכל הערכאות המשפטיות הקיימות: החל מבתי משפט השלום ברחבי הארץ, בית משפט לענייני תעבורה, בית משפט לנוער, בי"ד צבאי, בי"ד לענייני עבודה, בימ"ש מחוזי ועד לבית משפט העליון, וכן בוועדות אסירים שונות המתקיימות בכלא.

בנוסף, משרד עו"ד ירון פורר מתמחה בניהול הליך פלילי בביה"ד לענייני עבודה (בין היתר בעבירות מין כנגד עובד/ת ו/או כנגד מעביד/ה, ובעבירות של העסקת עובד זר).

משרד עו"ד פורר ירון חרט על דגלו בצד המומחיות בתחום הפלילי את נושא הליווי האישי של הלקוח, המסירות לעניינו והזמינות ללקוח במשך 24 שעות.

עו"ד ירון פורר נמנה על מומחי התחום הפלילי הבולטים מזה 26 שנה. ניסיונו ובקיאותו בתחום באים לידי ביטוי בשורה ארוכה של זיכויים וביכולתו להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח בהתחשב בנסיבות המקרה. במהלך שנות פועלו צבר עו"ד ירון פורר את הניסיון העשיר   והאמצעים היעילים ביותר שבכוחם לספק לנאשם את ההגנה הטובה ביותר.

עבירות אלימות ואיומים

מהי אלימות? ובכן, אלימות היא התנהגות כוחנית פסיכולוגית, פיזית (או אחרת) אשר מטרתה היא לפגוע בכוונה בין אם מדובר בבני אדם, בעלי חיים, צומח ואפילו חפץ דומם כלשהו. בעבר התנהגות אלימה הייתה מקובלת בחברה על מנת לחנך או כאקט של ענישה. כמו כן, אלימות הייתה מקובלת גם בכדי להביע רגשות, לשחרר לחצים וכולי.

אנו עדים באופן קבוע לפעילויות אלימות שנעשות בקרב בני הנוער, בתוך המשפחה ואפילו כשאדם ניגש לקנות מוצר כלשהו בקיוסק. על מנת למנוע את ההתנהגות האלימה הזו יותר ויותר חברות שונות בכל העולם מוקיעות התנהגות אלימה ומגנות אותה. במשך השנים חוקקו חוקים נגד התנהגות אלימה ואף התקבלו כל מיני תקנות בינלאומיות נגד התנהגויות אלימות שונות. 

אלימות – התחום הפלילי.

האלימות בעיני החוק נחשבת לעבירה פלילית. עבירות של אלימות יכולות להיות כל מיני עבירות, כגון: הריגה, רצח, מעשה מגונה, אונס, אלימות מילולית, הטרדה מינית ואיומים.

אדם אשר רוצה להיות מזוכה מהעבירה בה הוא מואשם חייב לפנות לעורך דין ברמה גבוהה, עורך דין מנוסה ובעל וותק. כיום ניתן למצוא עורכי דין רבים אשר מתמחים בפלילים אך החוכמה היא למצוא עורך דין טוב. על מנת למצוא עורך דין ברמה יש קודם כל לבדוק כמה שנים הוא עוסק במקצוע, באילו מקרים הוא טיפל, בכמה תיקים הוא זכה.

כאמור, עורך דין ברמה מתמחה גם בהליכים טרם הגשת כתב האישום נגד החשוד ומלווה את החשוד מרגע חקירתו הראשונה במשטרה, מייעץ לו מה לומר ולאחר מכן מלווה אותו בכל שלבי המשפט עצמו עד שלב ההכרעה ובמידת הצורך גם בשלב הערעורים. במידה ואדם הורשע כבר עדיין מומלץ לגשת אל עורך דין שמתמחה בפלילים מכיוון שעורך דין מקצועי יכול לעזור לאסיר בעתירות מנהליות, וועדות שליש ועתירות אסירים.

אלימות היא תופעה נפוצה בה אנו נתקלים בכל עת בחיי היום יום שלנו. כיום אפילו על אלימות מילולית ניתן לעמוד למשפט פלילי. אם נתקלתם במצב בו אתם מואשמים בעבירות אלימות מומלץ לגשת לעורך דין שינחה אתכם מה לעשות ויחסוך מכם את כאב הראש.

עבירות רכוש

אז מה הן בעצם עבירות רכוש? ובכן, עבירות של רכוש הן עבירות של גניבה שנעשות מתוך מחשבת תחילה. מטרה של עבירה זו היא בעצם לפגוע או לחילופין לשלול מאדם את רכושו שמחוזק אצלו על פי חוק.

עבירות רכוש בניגוד לכל מיני עבירות פליליות אחרות נעשות מתוך כוונה רעה, בזדון. על מנת שעבירה אכן תיחשב כעבירה חייב להיות בה מרכיב חשוב – מרכיב של כוונת תחילה.

עבירות רכוש פוגעות בזכויות הבסיסיות ביותר של האדם ולעיתים קרובות גם מהוות סכנה ממשית לחייו. לעיתים עבירות של רכוש מתבצעות תוך כדי שימוש בהפחדה, אלימות, מעשי תחבולה ומרמה. ניתן למצוא הבדל בסוגי עבירות הרכוש, כגון: פריצה, גניבה, אחזקת רכוש גנב וגרימת נזק לרכוש.

עבירות רכוש – העונש הצפוי.

• גניבה של רכוש מהמדינה על ידי עובד ציבור שערך רכוש זה הינו מעל אלף ₪ - מאסר של 7 שנים.
• גניבה של אדם פרטי מאדם פרטי – מאסר לשלוש שנים כשהנחה היא שהגנב איננו הואשם בעבר בעבירות אחרות דומות (אחרת תקופת המאסר עולה).
• גניבת רכוש מהמדינה על ידי המעסיק מהעובד שלו – מאסר של כ- 10 שנים.
•  גניבה של נכס של תאגיד על ידי בעל משרה באותו תאגיד – מאסר של 7 שנים.

החוק בישראל מבדיל בין פריצה למקום ללא שום כוונה לכך (כשבמקרה זה העונש יהיה 5 שנות מאסר) לבין מקרים בהם הייתה פריצה ולאחר הפריצה בוצע שוד או לחילופין גניבה ואז העונש מטפס ל- 7 שנות מאסר. המקרים החומרים ביותר שיש בעבירות הרכוש הם מקרים בהם נעשה שימוש בנשק קר או חם ושאדם מואשם בעבירה זו הוא צפוי לעונש כפול מעבירה דומה שנעשתה ללא נשק.

במידה ואדם מואשם באחת מהעבירות המוצגות לעיל, עליו לפנות אל עורך דין מומחה בתחום – עורך דין פלילי. עורך דין פלילי הינו בעל ידע עמוק בתחום והוא בקיא מספיק על מנת לדעת כיצד ניתן להציג את לקוחותיו בצורה הטובה ביותר למרות חומרת המעשה.

עבירות גרימת מוות ברשלנות

על פי החוק במדינת ישראל אדם אשר מואשם בעבירה של גרימת מוות מסוג גרימת מוות ברשלנות מואשם באחת העבירות הקשות ביותר שיש בחוק בישראל ובעולם.

החוק יודע להבדיל בין המקרים השונים שקיימים אשר אלו הובילו בסופו של דבר למוות והם מתחלקים כך: רצח, הריגה וכמובן גם גרימת מוות ברשלנות. גרימת מוות שנעשתה ברשלנות נחשבת מבין השלושה הכי פחות חמורה.

מערכת המשפט מכירה את תחום גרימת המוות ברשלנות בעיקר מתחומי הרפואה, מקרים בהם המעביד גורם למותו של עובדו וכמובן שהמקרים הנפוצים ביותר הם מקרי התעבורה בהם קרתה תאונת דרכים ומי שהיה אשם בתאונה הוא זה שבסופו של דבר אחראי על מוות ההרוגים בתאונה.

גרימת מוות ברשלנות – שנות מאסר.

על פי החוק אדם שגרם למוות ברשלנות צפוי לעונש מקסימלי של שלוש שנות מאסר. כאמור, כל מקרה נבחן לגופו ולכן העונש יכול להשתנות בהתאם לכך. מידת הרשלנות היא למעשה מידת חוסר הזהירות שהפגין אותו הנאשם במקרה. התביעה מתרכזת בלהוכיח שרשלנותו של הנאשם היא זו שגרמה למות הקורבן.

כיום מקרי מוות ברשלנות עקב תאונת דרכים הם מהמקרים השכיחים ביותר שקיימים. העונשים יכולים להיות קנסות, שלילת הרישיון וכמובן במקרים של הריגה העונש הצפוי הוא מאסר. יש חשיבות גדולה בשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ובעל ניסיון במקרים אלה.

מערכת האכיפה בישראל לוקחת ברצינות יתרה את כל עניין תאונות הדרכים בארץ ולכן הוחמרו העונשים בתחום. עורך דין מקצועי בתחום הפלילים אשר מתמחה בתעבורה יכול לצמצם באופן משמעותי האישומים נגד החשוד ולעיתים גם להביא לביטול של פסילה או לחילופין קיצור של תקופת הפסילה.

במקרה של גרימת מוות ברשלנות (בין אם מדובר במשפחה הפגועה או בנהג הפוגע) חובה להצטייד בעורך דין תעבורה מכיוון שעורך דין טוב יכול להניע את כף המאזניים לשני הצדדים. מומלץ לערוך קודם כל סקר שוק, לשאול חברים ומכרים אודות עורך דין מקצועי, לחפש באינטרנט ולקרוא המלצות ותגובות של הגולשים ורק לאחר מכן להיפגש עם עורך דין ולקבל ממנו רושם בפגישה אישית.

הליכי הסגרה

על פי החוק במידה ואדם ביצע פשע וברח לישראל הוא נחשב כפושע נמלט. במידה ולמדינת ישראל יש הסכם הסגרה עם המדינה ממנה ברח הפושע תתחיל ישראל בהליכים מסוג הליכי הסגרה.

לאחר בקשת ההסגרה מהמדינה שמבקשת כך יצטרך בית המשפט המחוזי אשר נמצא בירושלים להכריז על המבוקש "כבר-הסגרה". במידה ובית המשפט המחוזי בירושלים ימצא סיבה כלשהי אכן להכריז על המבוקש כבר-הסגרה, יוכל המבוקש להגיש ערעור (בית המשפט העליון).

כאמור, לא תמיד כל ההסגרות הולכות חלק ופעמים רבות המבוקש מתנגד להסגרה ולכן יש צורך לקיים דיון בנושא. הדיונים בנושא נמשכים (בערכאה הראשונה ובערעור עצמו) בממוצע עד 3 שנים. במידה ויש הסכמה להכריז על המבוקש כבר-הסגרה התהליכים מתקצרים באופן משמעותי.

כמו כן, במסגרת חוק ההסגרה בארץ יש סעיף נוסף של "אפשרות חזרה מרצון", על פי סעיף זה יכול המבוקש להגיש בקשה אל שר המשפטים לחזור למדינה המבקשת ולעמוד שם לדין על מעשיו. כאמור, אפשרות זו קיימת גם אם הוגשה עתירה לבג"צ וגם אם לא.

הליכי הסגרה – תנאים להסגרה זו.

על מנת שאדם מבוקש יוחזר למדינה המבקשת מישראל ישנם כמה תנאים מקדימים, כגון:
• העבירות אותן עשה המבוקש חייבות להיות עבירות חמורות שבמידה ונעשו בישראל דינם היה לפחות כשנה מאסר או חמור מכך.
• התנאי השני הוא במידה ויש "פליליות כפולה", כלומר, במידה והאדם המבוקש להסגרה היה עומד לדין בישראל היה ניתן להאשימו באותן עבירות.
• בין מדינת ישראל ובין המדינה אשר מבקשת את ההסגרה יש הסכם הסגרה.
• יש מספיק ראיות נגד החשוד שגם במדינת ישראל על פיהן הוא היה עומד לדין.

במידה ואדם אכן נמצא בהליכים מסוג הליכי הסגרה אל המדינה שמבקשת כך, מדינת ישראל תספק לו עורך דין או לחילופין יוכל הוא לשכור עורך הדין. על ידי עורך דין שמתמחה בפלילים יוכל האדם לקבל את מה שמגיע לו על פי החוק ומעבר לכך אולי אפילו לצאת מהמערבולת שאליה נכנס.

חשוב לזכור – הליכי הסגרה הם הליכים קשים מכיוון שמדובר במעשה פלילי (אדם שביצע פשע קל וברח ממדינתו הרי שמדינתו לא תתעקש להחזירו כי מדובר בהליך מסובך ומסורבל) יש לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי שהתעסק במקרים דומים בעבר והוא בקיא ומבין את ההליכים הקשורים להסגרה.

מחיקת רישום פלילי

רישום פלילי הוא בעצם רישום שמתועד במאגר המשטרתי והוא נוגע לכל הליך משטרתי שהתבצע מול האזרח. רישום פלילי יכול להיות: ביצוע עבירה פלילית, חקירה, הבאה למעצר, עבירה שנעשתה בגיל ההתבגרות וכולי. לעיתים לא נעשה שום רישום פלילי כיוון שהתיק נסגר "מחוסר אשמה" להבדל מעילה של חוסר ראיות מספיקות.

מחיקה של רישום פלילי הפכה בשנים האחרונות לנושא מאוד חשוב בעולם המשפט הפלילי. כיום ניתן למצוא מעסיקים רבים אשר דורשים תעודת יושר כתנאי להתקבל למקום עבודה.

כיצד לבצע מחיקת רישום פלילי?

על מנת לבצע מחיקת רישום פלילי יש להגיש בקשה ל "מחיקת רישום פלילי" למשטרת ישראל בקשה זו צריכה להיעשות על ידי עורך דין אשר התמחותו היא בפלילים. דרך נוספת לבקשת סגירת תיק פלילי נעשית על ידי פנייה לתביעה לשינוי של עילת סגירת התיק. רוב הפעמים תיק פלילי נסגר מחוסר ראיות או חוסר עניין הציבור. אם התביעה אכן מסכימה לשנות את סיבת הסגירה לסגירה מחוסר אשמה, הרישום הפלילי יימחק.

על מנת לבצע מחיקת רישום פלילי באופן המהיר ביותר מומלץ לפנות אל עורך דין שמתמחה בפלילים. עורך דין זה יגיש את הראיות המתאימות וינסח את המכתב כמו שצריך.
חשוב לדעת – לעיתים הבקשה שמועברת על ידי עורך הדין או על ידי בעל התיק הפלילי עצמו אל התביעה תתקל בסירוב.

על החלטה שלא לשנות את עילת סגירת התיק ניתן להגיש ערר. במקרים מסוימים ניתן לפנות אל נשיא המדינה על מנת לקבל מענה למחיקת הרישום הפלילי.
רבים מעדיפים לשכור את שירותיו של עורך דין שמתמחה בפלילים מכיוון שזה יודע את כל התהליכים הנדרשים על פי חוק בכדי להגיש בקשות אלו (פרטי כל העילות וכו').

בעת חיפוש אחר עורך דין שמתמחה בפלילים מומלץ לערוך סקר שוק, לבדוק מיהו עורך הדין, האם הוא בקיא בתחומו, האם הוא נחשב עורך דין מצליח והאם יש לו לקוחות רבים. על ידי כך תוכלו לוודא שעורך הדין אכן איכותי ושהמחיר שהוא מציע אכן הוגן. 

עבירות נהיגה בשכרות

על פי החוק של מדינת ישראל, נהג שיכור הוא נהג שעשה את אחד מהפעולות הבאות:
• נהג שבגופו מצוי סם מסוכן או לחילופין נהג אשר יש בגופו תוצרי חילוף חומרים של סם מסוכן.
• נהג ששתה משקה משכר בעת נהיגה או בזמן שהוא ממונה על הרכב בו הוא נוהג.
• נהג שנמצא בגופו אלכוהול בריכוז גבוהה מהמותר על פי החוק.
• נהג המסרב לבצע בדיקת שיכרות.

נהיגה בשכרות- בדיקת הנהג:

• שוטר רשאי לבדוק את מי שממונה על הרכב או מי שנוהג ברכב ולדרוש ממנו דגימה של אוויר
• "בדיקת ינשוף" בכדי לגלות כמה אלכוהול (אם בכלל) מצוי בגופו.
• שוטר שחושד שהנהג ברכב או אחראי על הרכב היה שיכור והיה מעורב בתאונת דרכים יכול לדרוש ממנו דגימת שתן לשם בדיקת כמות האלכוהול בגופו.
• שוטר רשאי לדרוש מנהג או אחראי על רכב לתת לו דגימת דם או דגימת שתן. השוטר יסביר למעניק הדגימה את מטרתה, יבקש את הסכמתו ויסביר לו את המשמעות המשפטית שישנה בעת סירוב של בקשה זו.

נהיגה בשכרות - לאחר הבדיקה.

לצורך אחת מהבדיקות של נהיגה בשכרות רשאי השוטר לעכב את הנבדק (במידה ומדובר בבדיקה שגרתית) עד כחצי שעה. חשוב לדעת – בדו"ח העיכוב מצוין השעה המדויקת בה נעצר הנהג עד לבדיקה ואף מצוין בדוח גם מתי נערכה הבדיקה.

משטרת ישראל עושה כל שביכולתה על מנת למנוע את "מכת המדינה" שרק הולכת ותופסת תאוצה עם הזמן – תאונות הדרכים. על מנת למנוע תאונות דרכים משטרת ישראל פעולת בכל הכלים שביכולותיה כמו למשל: בדיקת שתן, בדיקות דם ובדיקות ינשוף. במידה ונהג נעצר עם כמות אלכוהול גבוהה מהמותר בגופו עלול רישיונו להישלל במקום ולעיתים עלול הנהג למצוא עצמו במעצר.

אם נתקלת במצב של נהיגה בשכרות מומלץ לפנות אל עורך דין שמבין ומתמחה בדיני תעבורה. יש הבדל משמעותי בין עורך דין תעבורתי לבין עורך דין שמתמחה לצורך העניין במקרקעין. עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה מבין את החוקים ואילו צעדים יש לנקוט על מנת להוציא את הנאשם מהסתבכות אליה הנקלע. כמו כן, מומלץ לשלם מעט יותר על עורך דין איכותי ולצאת מהסיפור ללא אישום פלילי או שלילית הרישיון מאשר לשלם לעורך דין זול ולמצוא עצמך לאחר מכן ללא רישיון וגרוע מכך – מאחורי סורג ובריח.

עבירות סחר בנשים

תופעת סחר בנשים הפכה מזמן לתופעה גלובלית שמהווה חלק נרחב מתופעה של סחר בבני אדם שהחלה עוד מראשית ההיסטוריה של האנושות. היה ניתן לחשוב שהתקופה המודרנית והיחס לזכויות האדם יביאו לצמצום משמעותי בתופעה אך ניתן עדיין למצוא עד היום סחר בבני אדם.

סחר בנשים החל בסוף המאה ה-20 עם התגברות תהליכי הגלובליזציה (תהליך שמעמיק את אי השוויון בין מדינות שהינן מפותחות לבין מדינות שאינן מפותחות). תהליך זה הוביל לתהליך של הגירה לצורך פרנסה.

למה דווקא סחר בנשים?.

רבים שואלים למה דווקא הסחר נעשה בנשים ולא בגברים? ובכן, במדינות העולם השלישי מעמדן של הנשים עדיין נחשב נמוך וזוהי אחת הסיבות המרכזיות לסחר זה. מעבר לכך, יש צורך עז בשוק העולמי בזנות ולכן הפכו הנשים "לסחורה המועדפת". כמו כן, רוב הנשים אמנם נסחרות למטרה של זנות אך חלקן נסחרות גם למטרה של איברים, כוח עבודה זול ופונדקאות.

מוצאן של נשים אלה הוא בדרך כלל מאוקראינה, ביילרוס, מולדובה ואוזבקיסטן. רוב הנשים נמצאות בשנות ה-20 לחייהן, רווקות שגדלו אצל אימא חד הורית. רוב הרווקות הללו מובטלות ומתפתות לעצות עבודה שקריות מצד סוחרי הנשים.

סחר של נשים בישראל.

הסחר בנשים בישראל החל, ככול הנראה, בתחילת שנות ה-90 של המאה ה- 20. הסיבה המרכזית לכך היא התפרקותה של ברית המועצות שהביאה עמה שינויים כלכלים מרחיקי לכת שגרמו לאלפי נשים להגר לישראל. כמו כן, חוסר ההתייחסות מצד הרשויות בישראל והתמוטטות המערכות הסוציאליות לא תרמו לכך.

אדם שמעורב בסחר בנשים חייב לפנות באופן מיידי לעורך דין מקצועי בתחום הפלילי ובעל ידע ונסיון כדי שיוכל לסייע בידו.
כמו כן, כיום ניתן למצוא כל מיני עורכי דין שמתמחים בפלילים ועל מנת למצוא את העורך דין הטוב ביותר יש לערוך סקר שוק. לוודא שמדובר בעורך דין בעל וותק וניסיון ועורך דין שיש עליו המלצות חיוביות.

עבירה פלילית

התחום הפלילי נחשב כתחום מאוד קריטי אשר משפיע על חיי הנאשם עת הוא מואשם בביצוע של עבירה כלשהי. נאשם שמואשם בעבירה פלילית עלול להישלח לכמה שנות מאסר בכלא ולכן זקוק הוא לעורך דין שייצג אותו על הצד הטוב ביותר ויוכיח את חפותו.

עבירה פלילית – סוגי עבירות.

אז אילו עבירות שהינן פליליות יכולות להיות?

• עבירה פלילית של תקיפה – אדם אשר מתקיף אדם אחר, דוחף אותו, נוגע בו ולמעשה מפעיל על גוף הקורבן כוח בדרך כזו או אחרת ללא הסכמתו של הקורבן או לחילופין בהסכמה שהושגה על ידי תרמית.
• עבירה פלילית של התפרצות ופריצה – עבירה זו נעשית על ידי שבירת חלק פנימי או חיצוני של הבניין או הבית. פריצה יכולה להיעשות גם על ידי דחיפה, הרמה, משיכה או כל דרך אחרת של דבר שנועד לכסות פתח במבנה.
• עבירת נשק – החזקת נשק שלא כדין נחשבת כעבירה פלילית נפוצה אשר מסכנת באופן ישיר את הציבור. אדם שמחזיק נשק שלא כחוק צפוי להיענש בחומרה על כך.
• עבירת עושק – עבירת עושק יוצאת מנקודת הנחה של חוסר שוויון בין האדם ש"נותן" לבין האדם ש"עושק". בהגדרה זו העושק הוא בעל יתרון על הנותן כשיתרון זה נובע ממצוקת הזולת, מהיותו של הנותן חלש שכלית או גופנית ומסיבות של חסר ידע, ניסיון וכולי.
• עבירת תקיפת שוטר – אדם אשר תוקף שוטר בעת מילוי תפקידו. מאסר בגין עבירה זו הוא לא פחות מחודש ימים ולא יותר משלוש שנים.
• החזקת פרסום תועבה של קטין – המחזיק שיש ברשותו פרסום תועבה ובפרסום זה מופיע קטין. דין מפרסם התמונה לפחות כשנה.

כאמור, ישנן עבירות פליליות נוספות.

אדם שמואשם בעבירה פלילית חייב להבין שאיננו יכול לפנות לעורך דין המשפחתי שלו אותו הוא מכיר אשר מתמחה בדיני תעבורה, דיני משפחה או דיני מקרקעין. עליו לחפש אחר עורך דין שהתמחותו היא בפלילים.

עליו לחפש אחר עורך דין פלילי מצליח ובעל וותק. עורך דין בעל ניסיון בתחום יוכל להטות את כף המאזניים ולאפשר לחשוד לצאת זכאי ואם כבר נאשם להצליח להמתיק את הגלולה ולהקל בעונש. 

עבירות מין

עבירות מין הן עבירות בעלות קונוטציה מינית והן עבירות אשר מבוצעות בניגוד לרצונו של הקורבן. קיימות כל מיני עבירות מין כמו לדוגמא: עבירות שבהן התוקף חושף בעיניי הקורבן מראות מיניים לא הולמים, עבירות אשר מתבססות על מגע גופני לא רצוני, אמירות בוטות בעלות אופי סקסיסטי ועוד.

• אונס – עבירה שמתבצעת במקרים הבאים: ללא הסכמה מצד האישה, כשהאישה היא קטינה (מתחת לגיל 14), תוך הסכמה שהושגה באופן לא כשיר (מצב של עילפון, מרמה), תוך ניצול של לקות שכלית או מחלת נפש. מאסר על אונס נע בין 16 ומגיע עד 20 בנסיבות מחמירות.
• בעילה אסורה בהסכמה – עבירת מין זו מתייחסת למצב בו הגבר שוכב עם אישה בהסכמה אך ההסכמה איננה כשרה בעיניי מערכת המשפט. בעילות אלה מתרחשות במצבים הבאים: בעילת קטינה בניצול יחסי מרות, קיום יחסי המין עם קטינה מתחת לגיל 16 ושקטינה זו איננה נשואה לבועל, בעילת אישה תוך כדי ניצול יחסי מרות או באמצעות הבטחה שקרית לנישואין. מאסר זה נע בין 3 עד 5 שנים.
• מעשה סדום – עבירות מין מתייחסות לביצוע מעשים מיניים דרך פי הטבעת של האדם או דרך הפה שלו. מעשים אלו נחשבים לעבירה במקרים הבאים: אדם מעל גיל 16 תוך ניצול בתלות או יחסי מרות, ניצול בגיר ביחסי מרות, כשמעשים אלו נעשים באדם מעל גיל 14 אך מתחת לגיל 16.
• מעשה מגונה – כל עבירות המין לכל סוגי הפעילויות המינית שאינם בעילה כאשר היא מבוצעת ללא הסכמה של שני הצדדים.

עבירות מין – מציאת עורך דין.

במידה והינכם נאשמים ב עבירות מין מכל סוג שהוא מומלץ לא לחכות ולפנות לעורך דין אשר מתמחה בפלילים. עורך דין מומחה יוכל לאפשר לכם להגן על עצמכם באופן ראוי והולם.

אם אינכם מצליחים למצוא עורך דין אשר מתמחה בפלילים בכלל ועורך דין שמתמחה בעבירות מסוג עבירות מין בפרט ניתן לערוך סקר שוק, לברר אודות עורכי הדין השונים שישנם, לוודא מהו הוותק שלהם.

עבירות סחיטה

החוק קובע שאדם אשר מאיים על אדם אחר בעל פה, בהתנהגות או בכתב שלא כדין ברכושו, בגופו, בפרנסתו, בשמו הטוב או בחירותו צפוי להיענש בחומרה. עבירות של סחיטה הינן עבירות אשר מתבצעות כשאדם אחד מאיים על אדם אחר במטרה שיעשה עבורו מעשה כלשהו. במידה והאיום לא הצליח ומטרתו של המאיים לא הושגה, העונש המקסימאלי במקרה זה הוא כ-7 שנים.

במידה ואדם מאיים על אדם אחר ומטרת הסחיטה שלו  אכן הושגה הוא יכול להגיע לכ- 9 שנות מאסר. חשוב לדעת – אנשים רבים מואשמים בעבירות מסוג עבירות סחיטה לאחר שאיימו כל מיני איומים על מי שחייב להם כסף וכל זה במטרה שאדם החייב את הכסף יחזיר את חובו.

מבחינת החוק, אנשים שעברו עבירות סחיטה מואשמים בעבירה חמורה מאוד למרות שבמקרים רבים המתלוננים על עבירות סחיטה הם למעשה נוכלים שלוו כסף מאנשים ולאחר מכן מעלילים עליהם כל מיני עלילות שקריות וזה בכדי "להיפטר" מחובם.

עבירות סחיטה – מה לעשות כעת?

אם נפלתם קורבן לעבירות מסוג עבירות סחיטה רצוי שתדעו שאם תבליגו על כך, סביר להניח שהדרישות של הסוחט יעלו עד אשר תמצאו את עצמכם במערבולת ולא מסוגלים לשאת נפשית את המעמסה ואת הלחץ הכבד שמופעל עליכם.

על מנת להימנע ממצבים אלו מומלץ מאוד, למרות הקושי הרב שיש בדבר, לפנות אל המשטרה ולהגיש תלונה אודות סחיטה. מעבר לכך, רצוי כבר להתחיל בחיפושים אחר עורך דין מקצועי ובעל וותק שתחום התמחותו היא בפלילים. חשוב להבין – התחום הפלילי אינו דומה לשום תחום אחר ועורך דין שמתמחה בפלילים חייב להיות מקצועי מספיק על מנת להציג את הדברים כך שהסוחט בסופו של דבר יקבל את מה שמגיע לו – לשבת מאחורי סורג ובריח.

כמו כן, כיום ניתן למצוא עורכי דין רבים אשר מתמחים בפלילים ולכן מומלץ לערוך סקר שוק. על ידי חתך הקטגוריות שחשובות לכם בעורך דין תוכלו למצוא עורך דין איכותי, מקצועי ולא פחות חשוב מכך – במחיר הוגן.

עבירות סמים

עבירות סמים הן הפרות של החוק במדינות שונות בהתאם לחוקים השונים שנכתבו באותן מדינות לגבי מדיניות כלפי סוגי הסמים השונים שקיימים והשימוש בהם.

בישראל יש חוק בשם "פקודת הסמים המסוכנים" וחוק זה אוסר לצרוך סמים, אוסר לסחור בסמים ואוסר להשתמש בסמים או להעניק לקטין סמים.

עבירות סמים – מצב הכללי של הנאשם.

מדוע מצבו הכללי של הנאשם משנה לבית המשפט במידה והוא עובר עבירות מסוג עבירות סמים? ובכן, מצבו הכללי של הנאשם משנה כי במידה והנאשם הוא אדם נורמטיבי ומדובר במעידה חד פעמית, הרי שסביר להניח שבית המשפט יסכים לשחררו ואו להקל בעונשו.

רמות חומרת הענישה בעבירות סמים.

האבחנה העיקרית שנעשית בעבירות מסוג עבירות סמים היא של כמות הסמים, היקף העבירה וכמובן גם על סוג השימוש שנעשה בהם (אם זה היה שימוש עצמי או סחר בסמים).
למרות שהחזקת סמים נחשבת כעבירה חמורה החוק הרבה יותר מחמיר על ענישה של אנשים שביצעו עבירות סמים למטרת מסחר.

לדוגמא, עונש על סחר בסמים יכול להגיע ל -20 שנה ואילו עבירות סמים לשימוש אישי יכולות, במקסימום, להגיע עד ל- 3 שנים. כאמור, קריטריון נוסף שעלול להשפיע רבות על חומרת העונש הוא גם העבר הפלילי של אותו נאשם ולכן בעת ההליך הפלילי עצמו חשוב מאוד שעורך הדין יוכיח שלמרות עבירת הסמים מדובר באדם נורמטיבי וזו הייתה מעידה חד פעמית.

ישנה חשיבות במקרים מתאימים אף לפנות לתביעה ואו ליועץ המשפטי לממשלה כדי להביא לסגירתו של התיק כך שלנאשם לא יהיה רישום פלילי.

בחירת עורך דין.

חשוב להבין – תחום הפלילים הוא תחום מאוד שונה מכל תחומי ההתמחות האחרים של עורכי הדין. עורך דין שעוסק פלילים עוסק בנושאים חשובים כמו למשל: הריגה, רצח, עבירות סמים, אונס וכולי.

בחירת עורך דין איכותי ובעל רמה מקצועית גבוהה יכול לעשות את ההבדל בין הרשעה לבין זיכוי במשפט. על מנת לבחור עורך דין מקצועי ובעל וותק חשוב לערוך סקר מסוג סקר שוק, לוודא את התמחותו של עורך הדין, כמה תיקים הוא זכה ובאילו תיקים הוא בדרך כלל מתעסק.

עבירות רצח

עבירות רצח נחשבות לעבירות החמורות ביותר שיש בחוק ולכן הענישה לעבירות אלו נעשית בהתאם. עבירת רצח היא עבירה שבה אדם, בכוונת תחילה, גורם למותו של אדם אחר.

אדם שביצע עבירות רצח ונמצא אשם צפוי לרצות מאסר עולם בבית סוהר. למרות חומרת המעשה מדינת ישראל נחשבת כמדינה רחומה בענישה בכל הנוגע לעבירות השונות של רצח כשיש מדינת רבות בעולם שהענישה בעבירות אלו מסתיימות בפסיקה של גזר דין מוות.

עבירות רצח – מידע חיוני.

על מנת להוכיח שאדם מסוים שחשוד ברצח אכן ביצע עבירה זו יש להוכיח שמדובר ברצח בכוונה תחילה. מהי כוונת תחילה? ובכן, על התובע להוכיח שלושה דברים:

1.כי החשוד ברצח אכן היה בעל כוונה להמית.
2. החשוד ברצח אכן עשה הכנה לרצח.
3. החלק האחרון שעל התובע להוכיח שהנרצח לא התגרה בנאשם באלימות טרם ביצוע הרצח.

אם אדם נקלע למצב בו הוא חשוד בעבירות מסוג עבירות רצח עליו להתחיל לחפש באופן מיידי אחר עורך דין. בעת חיפוש עורך דין חשוב להבין שיש עורכי דין בעלי סוגי התמחות שונים, כלומר, עורכי דין שמתמחים במקרקעין, בגירושין, תעבורה, דיני עבודה וכמובן עורך דין שמתמחה בפלילים.

אם אדם הואשם במעשה פלילי עליו לחפש אחר עורך דין שמתמחה בפלילים ולא עורך דין שמתמחה, לדוגמא, בדיני משפחה. עורך דין אשר מתמחה בפלילים מתמחה בעבירות הבאות: עבירות של הריגה ורצח, סמים (החזקה וסחר או שימוש עצמי), מין (הטרדה מינית, אונס או מעשה מגונה), איומים, אלימות, רכוש (החזקת נכס גנוב, גניבה, התפרצות), ביטחון (שהייה בלתי חוקית, הסעת שוהה בלתי חוקי, העסקת שוהה בלתי חוקי), הפרת אמונים ושוחד (לקיחת מתן שוחד), מע"מ ומיסים (אי דיווח מע"מ, העלמת מס).

אדם שמואשם במעשה פלילי בכלל או בעבירת רצח בפרט עליו לחפש אחר עורך דין מנוסה ובעל וותק ומדוע? ובכן, עורך דין בעל ניסיון מכיר את החוקים לעומק, יודע מה להגיד ומתי ויכול לגרום לאדם שחשוד ברצח להיות מזוכה מכלל אשמה לעומת עורך דין צעיר שמעולם לא טיפל בתיקים קשים כמו עבירות רצח.

עבירת זיוף

אחת העבירות החמורות ביותר שקיימות בחוק היא עבירת זיוף. עבירת הזיוף איננה עוסקת אך ורק בזיוף של מסמכים אלא יכולה להיות גם זיוף של שטרות, מטבעות וכולי. הטכנולוגיה המתפתחת ועידן המחשבים פתחו עבור הזייפנים למיניהם צוהר לפעילותם העבריינית.

עבריינים משתמשים בעזרת המחשב לזיוף של אישורים רפואיים, צוואות, מסמכים, דרכונים ועוד. לא צריך לזייף רק מסמכים על מנת להיות מואשם בעברית זיוף, ההלכה פוסקת שדי בכוונה לרצות לזייף ולערוך מסמך מזויף על מנת שתהיה עילה להגשה של כתב אישום.

מהו זיוף של מסמכים?

עבירת הזיוף של מסמכים עוסקת בכשלוש טכניקות. הזיוף יכול לכלול מסמך שמעולם לא היה קיים, זיופו של מסמך אשר היה קיים אך פרטיו השתנו (תאריך, סכום כסף וכולי) והחלק האחרון הוא זיוף של חתימה ללא רשום. לדוגמא, חתימה על מסמך רפואי כלשהו ללא רשות.

העונש הצפוי.

עונש בעבירת הזיוף תלוי במגוון של גורמים. ראשית כל בית המשפט בודק את העבירה לגופה ובודק האם הנאשם אכן ידע כי מדובר בזיוף ומהי מעורבותו בזיוף. בית המשפט בוחן את היקף העבירה שבוצעה ובנוסף לכך מבחין בין זיוף שנעשה על ידי קטין בתעודת זהות לעומת זיוף שנעשה לדוגמא על ידי עורך דין במסמכים משפטיים.

בית המשפט בסופו של דבר מכריע בעניין העבירה תוך העמדת האינטרס האישי של הנאשם (השכלה, עבר פלילי, גיל) אל מול האינטרס הציבורי שקיים של הרתעת הנאשם ממעשים שהינם פלילים.

אם אדם מואשם בפלילים עליו לפנות לעורך דין בעל אותה התמחות. עורך דין שמתמחה בפלילים בדרך כלל עוסק במגוון של עבירות פליליות, כמו למשל:

• עבירות הון: אי דיווח מע"מ, העלמת מס.
• הריגה ועבירות רצח: איומים ועבירות תקיפה על סוגיה השונים.
• מין: מעשה סדום, אונס, מעשה מגונה, הטרדה מינית.
• סמים: ייבוא סמים, החזקת סם שלא לשימוש עצמי, החזקת סם לשימוש עצמי וסחר בסמים.
• שוחד והפרת אמונים.
• עבירות נשק וסחיטה באיומים.
• עבירות של רכוש: גניבה, התפרצות וכולי.
• דיני תעבורה: נהיגה ללא רישיון, גרימת מוות ברשלנות, נהיגה בשכרות, נהיגה בזמן פסילה, עבירות תנועה למיניהן וכולי.

תחום הדין הצבאי

עו"ד ירון פורר וצוות המשרד שברשותו בעלי אישור בטחוני בלתי מסוייג לייצג בבית דין צבאי. משרד עו"ד ירון פורר מייצג משך שנים רבות בבי"ד צבאי ומתמחה בכל העבירות הקיימות בדיני צבא, למשל:
בעבירות של:
-  סמים
- עריקות / נפקדות
- אלימות
- מין
- רכוש
-  שימוש בלתי חוקי בנשק
- אובדן נשק
- וכן עבירות נוספות על פי הדין הצבאי
למשרד עו"ד ירון פורר הידע והניסיון בהופעות בבית הדין הצבאי ובייצוג חיילים הן בשירות סדיר והן בשירות מילואים בערכאות שונות בדין הצבאי, תוך ידיעת החוק וההליך הצבאי ובקיאות בו.
כמו כן, משרד עו"ד ירון פורר מעניק ייעוץ והכוונה לחיילים הנשפטים בב"ד משמעתי וכן לחיילים הנחקרים במצ"ח תוך ליווי והכוונה בהליך החקירה.
משרד עורכי דין ירון פורר מעניק יעוץ משפטי לחיילים ואנשי קבע, מכין אותם לחקירת מצ"ח, מלווה אותם בהליכי חקירה, מעצר ושחרור בערובה ומייצג אותם בפני בתי דין צבאיים בכל רחבי הארץ.
לסיכום, משרד עו"ד ירון פורר מעניק את השירותים המשפטיים הבאים בכל הנוגע לדין הצבאי:
• יעוץ משפטי בנוגע לדין משמעתי בצבא.
• הכנה לחקירות מצ"ח.
• יעוץ וייצוג משפטי במהלך חקירת מצ"ח, ליווי החייל הנחקר בכל הליכי החקירה.
• ייצוג משפטי בפני בתי דין צבאיים בכל רחבי הארץ, בהליכי מעצר ושחרור בערובה.
• ייצוג משפטי בהליכי שימוע, במגמה למנוע הגשת כתב אישום.
• טיפול בבקשות לביטול כתב אישום.
• ייצוג משפטי בפני בתי דין צבאיים בכל רחבי הארץ, בנוגע לכתבי אישום שהוגשו כנגד חיילים ואנשי קבע.
• ייצוג משפטי בפני בית דין צבאי לערעורים.
• הגשת בקשות להקלה בעונש.
• הגשת בקשות חנינה.
• טיפול במחיקת רישום פלילי של חיילים ואנשי קבע שהורשעו על ידי בתי דין צבאיים

תחום דיני התעבורה

מאז הקמתו, מתמחה המשרד במגוון רחב של עבירות בתחום דיני התעבורה, כגון:
- גרימת מוות ברשלנות
- נהיגה ללא רישיון
- נהיגה בזמן פסילה
- נהיגה בשכרות
- יתר עבירות התנועה למיניהן
במשרד עו"ד ירון פורר קיימת מחלקה המתמחה בתחום דיני התעבורה ומנוהלת באופן בלעדי תחת ניהולה של עו"ד דורית פורר המתמחה ספציפית בתחום דיני התעבורה. עו"ד דורית פורר, בוגרת הפקולטה למשפטים משנת  1985 ומתמחה למעלה מעשרים שנה בתחום דיני התעבורה. שימשה בעבר בתפקיד תובעת - ראש שלוחת תביעות תעבורה באיזור השפלה והן כתובעת באגף התנועה האחראי על כל לשכות התביעה בארץ. כיום, דורית פורר מייצגת באופן פרטי נאשמים רבים בכל בתי המשפט לתעבורה בארץ.
משרד עו"ד ירון פורר מייצג נהגים העומדים בפני משפטי תעבורה בכל הארץ, במגוון עבירות בדיני התעבורה, ולאור ניסיונו של משרד עו"ד פורר ירון בתחום התעבורה, מושגות התוצאות הבאות:
• מניעת פסילת רישיון
• ביטול כתבי אישום
• תיקון כתבי אישום לעבירות תעבורה קלות יותר
• זיכויי נאשמים
• הפחתת עונשי הפסילה בפועל וסיווגם
• השבת רכבים מושבתים
• עיכוב הליכים משפטיים וסגירת תיקי תעבורה
• ביטול פסילות מנהליות והחזרת רישיונות לנהגים
• ביטול והפחתת נקודות "רעות" מטעם משרד הרישוי
• מניעת עונשי מאסר בפועל בגין עבירות תעבורה חוזרות ונשנות.
• החזרת רישיונות לנהגים שנפסלו על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באמצעות ועדת הערר.
כמו כן, משרד עו"ד ירון פורר מייצג נהגים אשר נשפטו בהעדרם בין דרך הגשת בקשה לביטול פסק דין ובקשה לעיכוב ביצוע ובין בדרך של הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי.
לסיכום, משרד עו"ד ירון פורר עוסק בתחום התעבורה ולזכותו נזקפים הישגים מרשימים, בין היתר בתיקים המתוקשרים ביותר. מחויבותו ללקוח וחתירתו העיקשת למיצוי מלוא האפשרויות העומדות בפני הנאשם הן שמנחות אותו לאורך כל הליך הייצוג. בכך מוקנה ללקוח יתרון ברור בניהול ענייניו המשפטיים.